Ekskursija uz Daugavpils Māla mākslas centru

02.08.2017. Daugavpils pilsētas 22. pirmsskolas izglītības iestādes  5- 6 gadīgie audzēkņi  devās uz Daugavpils Māla mākslas centru, lai iepazītos ar māla burvestību. Ekskursijas laikā bija paredzēta ekspozīcijas  apskate un piedalīšanās veidošanas nodarbībā.

Izstāžu zālē gīda  pavadībā bērni apskatīja keramikas izstrādājumus, kuros tiek saglabātas tradicionālās podniecības  tradīcijas. Krāsainas vāzes, krūkas, svečturi, dažādas dzīvnieku figūras, kā arī izstrādājumi no akmens pievērsa bērnu uzmanību un pārsteidza viņus ar saviem lieliem izmeriem.  Ļoti aizraujoša izrādījās tā ekskursijas daļa, kad bērnus aicināja uz cepli, kur notiek trauku māla izstrādājumu apdedzināšanas process. Mūsu audzēkņiem bija iespēja redzēt arī keramiķa ripu un novērot izstrādājumu gatavošanas noslēpumu.

Ar nepacietību bērni gaidīja veidošanas nodarbību, kur viņiem bija iespēja atklāt savu radošumu un iztēli, veidojot no māla gabaliņa kaut ko savu: vāzīti, sķīvīti, putniņu un c. Paštaisītos suvenīrus bijām paņēmuši līdzi uz grupu, lai varētu vēlāk padalīties ar  redzēto un dzirdēto ar saviem vecākiem un citiem grupas biedriem.