15. oktobris Vispasaules roku mazgāšanas diena

Ik gadu 15.oktobrī tiek atzīmēta Vispasaules roku mazgāšanas diena, kuras mērķis ir sabiedrībā aktualizēt regulāras un pareizas roku higiēnas, t.sk., roku mazgāšanas ar ziepēm nozīmi.

Roku higiēnas ievērošana ir ļoti svarīgs pasākums vairāku infekcijas slimību profilaksē. Ikdienā ‘sliktie’ mikroorganismi ar nemazgātām rokām var tikt pārnesti uz dažādiem priekšmetiem un virsmām, piemēram, durvju rokturiem, telefonu, ēdienu, lifta pogām u.c. un, pieskaroties acīm, degunam, mutei vai ēdot ar nemazgātām rokām piesārņotu pārtiku, var nokļūt cilvēka organismā, izraisot dažādas saslimšanas.

Tieši roku mazgāšana ar ziepēm un tīru ūdeni nodrošina mikroorganismu izplatības ierobežošanu. No tā, cik pareizi un bieži tiek mazgātas rokas, ir atkarīga gan paša, gan citu cilvēku inficēšanās novēršana. 

Vairāk informācijas par roku higiēnu un palīgmateriāli bērniem roku mazgāšanas paradumu veidošanai un nostirpināšanai atrodami mājaslapā www.ziepiņš.lv

Savukārt mūsu pirmsskolā “Tīro roku diena” tika aizvadīta dažādās aktivitātēs – bērni skatījās animācijas filmu, dziedāja Tīro roku dziesmiņu, gatavoja radošus darbus, aplūkoja plakātu un pārrunāja uzvedības noteikumus, kuri jāievēro roku mazgāšanas laikā. Pirmsskolas medmāsa pastāstīja bērniem, ka, mazgājot rokas, var pasargāt sevi no saslimšanas ar dažādām infekcijas slimībām, kā arī samazināt to izplatību. Šajā dienā neizpalika arī rūpīga roku mazgāšana. 

Informāciju sagatavoja: vadītājas vietniece Jeļena Griņeviča